Miasto Piła z nową energią!

22.5.2023

Nauka wyszła z murów uczelni - Dobra muzyka i ciekawe pokazy podczas pilskich Juwenaliów

Choć Juwenalia to wielkie studenckie święto, to jednak w sobotę 19 maja na pilskiej Wyspie muzyka połączyła pokolenia. Gdy na scenę wszedł Mrozu, pod sceną szalała nie tylko studencka brać. Spore grono fanów muzyki zebrało się już wcześniej, gdy występowała Mery Spolsky.  Ale atrakcji było w tym roku dużo więcej. Przed koncertami odbył się piknik naukowy. Oczywiście nie tylko dla studentów.

Piknik naukowy obfitował w niezwykle ciekawe pokazy. Można było spróbować swoich sił na rowerze, który skręcał w inną stronę niż chciał tego rowerzysta czy sprawdzić jak ważny jest recykling, wsiadając na rower do zgniatania butelek PET. Niezwykle widowiskowo przedstawiono jak można w sekundę obniżyć temperaturę o 200 stopni i co ta temperatura robi na przykład z arbuzem. Do tego za pomocą specjalnych okularów można było zobaczyć świat takim, jakim widzą go osoby po spożyciu alkoholu. Nie zabrakło też widowiskowych doświadczeń i wybuchów, choć na szczęście wybuchały tylko… jabłka. Wszystkie doświadczenia odbywały się oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.

A już dzisiaj zapraszamy na kolejny piknik naukowy.  Spotkamy się ponownie na Wyspie już 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka. Czekamy na wszystkich godz. 14.00 do 20.00. Musicie być z nami!