Miasto Piła z nową energią!

5.6.2023

Warsztaty edukacyjne z Funduszy Norweskich na Dzień Dziecka. Świat nauki zawitał na Wyspę

Słoneczna pogoda oraz liczne atrakcje podczas pikniku naukowego sprawiły, że Dzień Dziecka na długo pozostanie w pamięci uczestników festynu na Wyspie. Co ciekawe, podczas licznych eksperymentów dobrze bawili się również dorośli.

Już po raz kolejny spółka „Gwda” z Piły pokazała mieszkańcom naszego miasta, że świat nauki może być pasjonujący. Nie inaczej było 1 czerwca na Wyspie, gdzie przy kilku stanowiskach można było wykonywać ciekawe eksperymenty z fizyki i chemii, zbudować własny model silnika, poznać tajemnice ziół czy wziąć udział w ciekawych grach terenowych.

- Cieszę się, że warsztaty naukowe, które proponujemy w tym roku mieszkańcom, po raz kolejny spotkały się ze sporym zainteresowaniem. Ten festyn nie tylko był okazją do nauki poprzez dobrą zabawę, ale również był to czas, kiedy rodziny mogły spędzić ze sobą czas i zacieśnić więzi – komentuje Tomasz Wojciechowski, prezes „Gwdy”.

To nie koniec naukowych niespodzianek. Już 17 czerwca na mieszkańców Piły czekają kolejne atrakcje.

- To wydarzenie poświęcone będzie głównie odnawialnym źródłom energii oraz energii z wodoru. Ciekawostką będzie pojawienie się robota humanoidalnego, czyli robota przypominającego człowieka - zdradza prezes Wojciechowski. – Nasze warsztaty zapanowano na 17 czerwca. Szczegóły już wkrótce na naszej stronie i w mediach społecznościowych.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu pn. "Miasto Piła z nową energią!" współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 pod hasłem "Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.