Miasto Piła z nową energią!

8.11.2023

Zobacz, jak wygląda miejsce, gdzie trenują analogowi astronauci!

Zapraszamy wszystkich miłośników kosmosu, odkrywców i pasjonatów robotów na niezwykłą przygodę w przestrzeni bazy naukowej LunAres! To wydarzenie, które zaskoczy was nie tylko fascynującym światem kosmosu, ale także inspirującymi rozwiązaniami z zakresu robotyki, energii odnawialnej i ekologii.

Pierwszy punkt programu to ekscytujące oprowadzanie po przestrzeniach LunAresu, gdzie odbywają się analogowe misje kosmiczne. Weźmiecie udział w wirtualnym spacerze po symulowanej stacji kosmicznej, gdzie analogowi astronauci prowadzą eksperymenty i codzienne życie. Przekonacie się, jakie wyzwania czekają na astronautów podczas misji i odkryjecie tajemnice symulowanych spacerów kosmicznych.

Na stanowisku Posiłki astronautów będziecie mieli szansę zobaczyć, jak przygotowywane są posiłki
w kosmosie, a nawet spróbować specjalnie przygotowanych dań. Czekać na was będą smakowe doznania, których nie zapomnicie! Interaktywne stanowisko Tajemnice Kosmosu zabierze was
w fascynującą podróż po naszej galaktyce. Poznacie planetarne ciekawostki i dowiecie się, ile ważyłby jeden kilogram na Księżycu. Zrozumiecie, jak działają czarne dziury oraz odkryjecie sekrety budowy teleskopów.

Kolejną atrakcją będzie budowa własnej mapy nieba. Sprawdźcie, jak wyglądały gwiazdy wczoraj
i jakie niebiańskie widoki czekają na was za tydzień. Spotkacie roboty humanoidalne oraz roboty Dash&Dot, którymi można sterować samodzielnie. Konstruując labirynty, przekonacie się, jak roboty radzą sobie z różnymi wyzwaniami.

W trakcie wydarzenia nie zabraknie też ekologicznych aspektów. Wystawa ścianek informacyjno-edukacyjnych przedstawi liczne przykłady zrównoważonego rozwoju, energii odnawialnej i ekologii. Dowiecie się, jakie cele związane z zrównoważonym rozwojem stawiamy sobie jako społeczeństwo, jakie korzyści płyną z odnawialnych źródeł energii i jak możemy chronić naszą planetę.

Dołączcie do nas na tym fascynującym wydarzeniu, które połączy pasję kosmiczną z troską o przyszłość naszej planety. Czekamy na was z otwartymi ramionami na zwiedzanie LunAres – miejsce, gdzie kosmos, nowe technologie i ekologia spotykają się w jednym niezwykłym doświadczeniu!

Gdzie? Baza LunAres na pilskim lotnisku

Kiedy? 12 listopada 2023 r. (niedziela) w godzinach: 10.00 – 16.00

Zapisy? www.edufun.pl/LunAres

Co?
- Zwiedzanie stacji LunAres
- Wystawa informacyjno-edukacyjna
-  Roboty człekokształtne
- Co jedzą astronauci?
- Tajemnice Kosmosu
-  Historie Dash&Dot
- Przygody robotów Darwinów
- Labirynty Hexbugów
- Budowa mapek nieba

ZAPRASZAMY!

Obowiązują zapisy: https://edufun.pl/lunares

Analogowe misje kosmiczne oraz działania edukacyjne realizowane w ramach projektu pn. "Miasto Piła z nową energią!" współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 pod hasłem "Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.