Miasto Piła z nową energią!

29.11.2023

Zapraszamy do świata iluzji i robotyki!

Zapraszamy na niezapomnianą przygodę w świecie iluzji i nowoczesnych technologii. Warto dołączyć do nas na interaktywną wystawę edukacyjną podczas Smart City. Już 7 grudnia w Hotelu Arche Piła w godzinach od 15.00 do 18.00 każdy będzie mógł zanurzyć się w fascynujący świat robotyki i zagadek matematycznych. Będzie można zobaczyć jak prosty ruch może tworzyć niesamowite efekty wizualne w kręcących złudzeniach i wypróbować swoją zręczność i precyzję, pokonując skomplikowane labirynty. Każdy będzie mógł odkryć jak nauka i inżynieria łączą się w konstrukcji niezwykłych mostów. Można dać się porwać wyzwaniom logicznym i zręcznościowym przy wykorzystaniu Wieży Hanoi i Wielkiej Jengi.  Dla chętnych zaplanowano zagadki, które pobudzą umysł i wyobraźnię. Stanowiska iluzji są tak zaprojektowane, aby wywołać zdumienie i ciekawość. Nie zabraknie też zabawy z robotami człekokształtnymi.

Dodatkowo w trakcie wydarzenia, będzie udostępniona wystawa informacyjno-edukacyjna poruszająca tematykę zrównoważonego rozwoju, ochrony klimatu oraz zachowania różnorodności biologicznej, które są kluczowe dla osiągnięcia zrównoważonej przyszłości. Każdy będzie miał możliwość zapoznania się nowościami jakie powstały w Pile.

Spotkanie realizowane jest w ramach projektu pn. "Miasto Piła z nową energią!" współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 pod hasłem "Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.